Any statistics. According to 2020/2021 data, there were 92 cities in China where more people live than in Estonia. Now probably over a hundred.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cities_in_China_by_population#List_of_major_cities_by_population

Posted by Double-decker_trams

7 Comments

  1. Ja nüüd kujutage ette, et igas sellises linnas, oleks nagu meil, president, ministeeriumid, parlament, rahvusooper, -teater, -muuseum, olümpiakomitee, ÃœRO delegatsioon, jne, jne, jne…

  2. MediumAdvanced979 on

    Hiina rahvastik lõpetas ka juba kasvamise, kõik tegutsevad juba Aafrikas. Seal hakkab uus tootlusmaa pihta.

    Küsimus Hiinale on muidugi see, et sügav langus võib nad sandistada. Eestit niiväga vanainimesed ei sandista, saame nad ilma mahalöömata ära kannatada. Meil pigem see, et noortel on raha vaja paljunemiseks. Meil ehk jääb üks generatsioon vahele ja siis hakkab vohama jälle.

  3. Meeletu linnastumine käib. 2020 elas Hiinas linnades 63% rahvastikust. 2024 66%.

    1980 oli linnades alla 20%, 2010 jõuti linnastumisega 50%. 10 aastat tagasi oli 56%.

    Rahvaarvus on paari aastaga kahe eesti jagu inimesi ära kadunud -2 690 000.

  4. Ordinary_investor on

    See aitab paremini minujaoks alati proportsioone hoomata, et ainult Indias ja Hiinas on kokku rahvaarv selline, et iga eestlase kohta (näiteks meie kuulsused, president, peaminister, kuulsaim laulja, kuulsaim insener, teadlane, sina ise jne.) on kahes riigis proportsionaalselt ~2150 sarnast “sind”, “presidenti”, “inseneri oma leiutistega”, “artisti oma loominguga” jne. Et võiks aidata ka igaühel, kes ehk liiga õhku täis peaks hakkama minema, mõelda nõnda, et isegi kui oled milleski Eesti riigis parim, siis vaid kahes teises riigis on sinuga konkreerimas ca 2150 sarnase ambitsiooniga, eesmärgiga, intelligentsusega jne. kaaslast/konkurenti/inimest.

    Naljaga pooleks, et kui nende riigikogu oleks proportsionaalne rahvaarvuga, oleks Indias ja Hiinas kokku ca ~217 tuhat riigikogu liiget, ühes saalis … haha.

  5. notmyfirstrodeo2 on

    Aga mis keskmise Hiinlase elamistingimused nendes linnades?

    Või mida see postitus üritab öelda? Et Hiinas palju inimesi, wow?