Quickly r/Estonia!
My name is Helen Fox. I am a 28-year-old country girl, a historian by education, a teacher by profession, a gamer in my spare time. Today I am speaking here as a member of the board of the political party Estonian Nationalists and Conservatives, but I will be happy to answer all your questions (whether it concerns politics or not).
You can get to know the Estonian Nationalists and Conservatives: https://eerk.ee
Our principles: https://eerk.ee/maailmavaade/
I have been in politics since 2015: Blue Awakening -> EKRE -> gap year -> ERK. I have participated in the elections twice:
- The 2021 local government elections, where I won the list and personally got the II result in the municipality.
- 2023 Riigikogu elections, when I managed to collect 1343 votes from the middle of the list.
OR
https://old.reddit.com/r/Eesti/comments/1dzs399/olen_helen_rebane_eesti_rahvuslased_ja/
Posted by helenrebane
25 Comments
Kas muust rassist perekond kes kolib Eestisse ja on täielikult valmis integreeruma (õppida keel selgeks, võtta vastu meie kultuur jne) peate eestlasteks?
Kui nad saavad kodanikeks ja nende (uue põlvkonna) lapsed ja lapselapsed saavad ka sünnijärgseks kodanikeks kas nad on täieväärtuslikult eesti rahvas?
Võrreldes, et konservatiivid seisavad tihti naiste valikuvabaduse vastu, siis miks te leiate, et just konservatiivide hulgas on teil parim olla? Arvestades üleüldist poliitilist maastikku.
Vähem tõsise küsimusena, millised mängud teile enim meeldivad?
Kellele kuulub Krimm?
Tee parem peale ja tõmba normiks.
“Eestlased” on ka sisserändajad olnud, või arvad, et Eestlased tekkisid vupsti siia ja olid kohe aegade algusest olemas?
Rahvusidentiteet on muutuv nähtus.
“Soovime Eesti jätkamist muistsete, kristlike ja humanistlike juurtega Euroopa tsivilisatsiooni osana.”
Kristlikult on naised alamad ja ei tohi meestele vastu hakata, seega ma käsen sul poliitikast loobuda ja peale teha. Muide kristlus on ka siia sisse toodud, nagu ka islam või budism 😉
Tldr oled valgete meeste ideoloogiline ohver, edu sulle sellel teel.
Tere, Helen! 🙂 Ma esitan terava küsimuse. Kas Teile ei tundu, et selliste organisatsioonide tegevus nagu “Sinine Äratus” seab ohtu liberalismi? On ju teada, et konservatiivsed noored valivad poliitikuid, kes ei toeta LGBT-inimeste, *childfree*’de ja vabameelsemate naiste õigusi – ehk siis teevad pmst sama, mis Venemaa valitsus?
Kuidas ERK tagab seda, et teie valijatest kasvavad inimesed, kes mõistaksid hukka Venemaa poliitikat, mh liberaalsete väärtuste osas, ning jagaksid Euroopa Liidu väärtusi? Venemaa on ju halb mitte ainult oma välispoliitika pärast, vaid ka sellepärast, et tahab võtta inimeselt ära õiguse otsustada ise oma eraelu ja valikute üle.
Kas ja kuidas teie erakond plaanib aidata üksikemasid? Kujutame ette, et naine on vägivaldses suhtes, kuid ei saa majanduslikel põhjustel lahku minna. Mida Te talle soovitaksite?
Kust see raha tuleb, et teie programmi reaaluses täita? Väikekoolid, nõustamised, väliseestlaste tagasi saamine, kaitsekulud jnejne. Milline on teie vaade majanduse taastamisele?
Kas Teie arvates suurema sissetulekuga inimesed võiks maksta proportsionaalselt suuremaid trahve kui väiksema sissetulekuga inimesed nagu Soomes?
Ja kui tohib, küsin veel teise asja 🙂 Miks peaks Eesti naine valima just ERK-d?
Ma ise ei nimetaks end feministiks selle sõna kaasaegses mõttes, kuid ei pea end ka päris konservatiivseks – mh sest mu töö on mu jaoks palju südamelähedasem ja prioriteetsem kui kokkamine-koristamine. Ma tean, et saan vabalt olla traditsiooniline “väike neiu” ka valides mõnda liberaalsemat parteid, ja sel juhul ei prooviks keegi piirata õigustes ka neid mu sõpradest, kes pole heteroseksuaalsed või ei soovi saada lapsi.
Mu nõrkus ja teatud tagasihoidlikkus on mu identiteedi ja seksuaalsuse osa, mida feminism minult ära võtta ei saa (ja Eesti oludes õnneks ei proovigi). Ja teistel konservatiivsetel naistel on samuti võimalik elada oma unistuste elu ja otsida endale traditsioonilisi härrasid ka praegu.
Lisaks mul jäi mulje, et mõne konservatiivse erakonna võimuletuleku korral esitaks valitsus ja ühiskond ka mulle kõrgemaid nõudmisi, mis ei klapi mu ettekujutusega õnnest. Proovin kohe kirjeldada. Kui ma kuulen sõnu “traditsiooniline pere”, tekib silmade ette pilt talust, kus naine peab ehast koiduni rügama ning olema selline laitmatu, ematsev ja eneseohverdav, siis kui mees saab õhtuti lõõgastuda, juua ja vahel olla ka lapsik (mida pereema justkui ei tohiks endale lubada, olles peres alati selline targem ja täiskasvanulikum pool). Ehk siis miski “Tõde ja õiguse” taoline, siis kui mu enda unistuste kooselu on rohkem “Elu ja armastuse” moodi. Ma tõesti ei tahaks olla nagu vaene läbipõlenud Krõõt.
Mida Te ise peate silmas “traditsioonilise pere” all ja mis on Teie kui naise ettekujutus õnnelikust abielust?
1) Kas sinu konservatiivsus tugineb eelkõige rassismil (no ei meeldi need värvilised), homofoobial (no ei meeldi need “värvilised”), religioonil (oled usklik ja arvad, et kogu riik peaks sinu usupõhimõtete järgi elama), natsionalismil (arvad, et eestlane on kõigi teiste rahvuste suhtes ülimuslik, sest sa juhtusid Eestis sündima) või millelgi muul?
2) Isegi kui sina isiklikult naistele kindlate rollide määramisse ei usu, siis sinu erakonnakaaslased teevad seda kindlasti. Kuidas saad olla selliste inimestega samal platvormil?
3) Mitme lapsega oled nõus Eesti iibe parandamisse panustama?
Kas sul lapsi on?
Vähemalt minu arvates on Eesti ühiskond nagunii sotsiaalselt konservatiivne kogu aeg olnud. Oma kogemuse põhjal saan kindlalt öelda, et isegi nn “liberaalsed” eestlased võivad olla oma vaadates olla äärmuslikumad kui mõned EKRE valijad. Siiski mjanduslik liberalism on see mis läheb paljudele eestlastele korda.
Kas sa oled sellega nõus?
1. Eesti on hetkel korraga mitmes erinevas kriisis, kuid neist kõige tõsisemaks pean mina hetkel demograafilist kriisi. Täpsemalt on siis probleemiks elanikkonna vananemine, mis paneb tõsiselt proovile meie sotsiaalsüsteemi. Selleks, et sotsiaalsüsteem nö naturaalsel viisil jätkusuutlikuks muuta, on laias laastus kaks lahendust – viia sündimus kõrgemale suremusest, mis arvude keelde tõlgituna tähendaks, et keskmine laste arv ühe naise kohta peaks tõusma 2,1-ni, või siis lubada riiki suures koguses tööealisi immigrante. Taustaks ütlen, et selline number nagu 2,1 last ühe naise kohta saavutati Eestis viimati enne 1955.aastat. Sellest tulenevalt on mul küsimus, millist lahendust näete teie Eesti demograafilisele kriisile? Lisaküsimused – kas olete ise juba ema ning kui mitmele lapsele? Kuidas suhtute kunagisse perekond Helmete väljaütlemisse, et 27-aastane lastetu naine on mõttetu inimene? (Vabandan, täpne tsitaat ei ole meeles ja võisin seega sõnastuses pisut eksida, kuid tsitaadi mõte oli midagi sarnast).
2. Kas te oskate välja tuua oma elust need asjaolud, mis on teist teinud konservatiivi? Mis on pannud teid arvama, et riik peaks inimesele õpetama, milliseid valikuid ta oma elus tegema peab? Miks te usute, et inimene ei võiks elada lihtsalt nii, nagu talle meeldib, olgu siis küsimus näiteks omasoolisuses, laste mittesoovimises või muudes taolistes küsimustes.
Kas abieluvõrdus tuleks tühistada?
Kas juriidilises mõttes vastutusvõimelisel inimesel peaks olema õigus kehaautonoomsusele ning vabadusele omavahel ilma piiranguteta lepinguid sõlmida ?
Ehk siis – arvamus:
1) abordist,
2) eutanaasiast,
3) soovahetusest (nii bioloogilise välimuse kui legaalses mõttes)
4) Samasooliste abielust ning grupiabielust.
Esiteks kiidan avatust.
Küsimuse juurde – mis võiks olla kõige suurem viga (vead), mida ERK peaks oma erakonna ehitamise juures vältima võrreldes EKRE valikutega?
Soovin edu ja loodetavasti ERK suudab oma ideoloogia esitamisel olla tasakaalukam kui EKRE.
Kui referendumi otsus on vastuolus Riigikogu enamuse seisukohtadega, kas siis tulevad erakorralised valimised?
Mis volitused hakkaksid olema otse valitud riigipeal; milles seisneb tema “erakondade võimu taskaalustamine”?
Kui “nõustamine ning muud riiklikud meetmed” peavad tagama abortide kindla vähenemise, siis kas eesmärk on, et tekiks vähem soovimatud rasedusi, või et soovimatult rasestunud naised veendaks sünnitama?
Kui lääneriikidel ei ole õigust dikteerida ülejäänud maailmale oma kultuuri ja poliitikat, siis kas lääneriigid tohivad juhtida tähelepanu inimõiguste rikkumistele nt Hiinas?
Kui tulumaksu määr seotakse laste arvuga, siis kas arvestatakse ka laste ülalpidamises ja kasvatamises osalemist?
Kui rohepöördest on kavas loobuda, kas see tähendab rahvusvahelistest kliimakokkulepetest taganemist kuni ELst välja astumiseni? Missugune oleks Eesti majandustulevik väljaspool Euroopa Liitu?
Kas naiste juurdepääsu haridusele võiks piirata, kui see aitaks tõsta eestlaste sündivust?
Missugune on rahvuskonservatiivne alkoholi- ja uimastipoliitika?
Kas solidaarne ravikindlustus peaks säilima?
Kas kõrgharidus peaks olema õppijale üldiselt tasuta?
Kss Biden või Trump?
Miks e-valimised lõpetada tuleb? See lause on programmis üksikuna. Ilma igasuguse sisu ja põhjendusteta. Lihtsalt olete vastu. Kert Kingo töörühm tuli uude parteisse üle?
Mida arvad abieluvõrdsusest?
Kas sa nõustud, et Kert Kingo panemine IT- ja väliskaubandusministriks on üks kõige lollimaid ja kummalisemaid asju, mida EKRE tegi?
Kuna mainisite, et olite enne EKRE-s, siis oleks paar küsimust, arvestades EKRE parteijoont:
*Kas olete kompromissideks valmis, et Eesti elu edendada ja selle nimel teha koostööd ka näiteks reformierakonnaga või sotsidega või mõne muu parteiga, isegi koalitsioonis kui vaja? Ja ma ei mõtle siinkohal EKRE stiilis kompromissi, et “teete seda mida me ütleme”, vaid reaalset kompromissi, kus arutate asjad läbi ja leiate n-ö kuldse kesktee, isegi kui algsed vaatenurgad on erinevad. Palun ka vastust laiendada.
*Kui ERK riigikokku jõuab, kas teie esindajatel riigikogus käituksid diplomaatiliselt (loomulikult oma vaatenurki esindades) või oleks teie puhul aksepteeritav samasugune ärplemine ja räuskamine nagu EKRE fraktsiooni puhul seda tihti näha on? Kui selline asi juhtuks, palun selgitada kuidas erakonna juhatus olukorda lahendaks.
*Kas varro vooglaiu sarnased isikud on teie erakonnas teretulnud?
*Mis pani teid isiklikult EKRE-st lahkuma ja ERK-iga liituma? Googlest leidsin küll ühe delfi artikli, aga kuna see on maksumüüri taga, siis täpsemat infot ei leidnud.
*Palun lühidalt kokku võtta, et mis vaadete ja omaduste poolest ERK EKREst erineb just teie vaatenurgast.
“Valitsus ei tohi pimesilmi saata Eesti sõdureid osalema välismissioonidel.”
Millistele missioonidele on Eesti sõdureid saadetud pimesilmi? Ja lisaks ka faktiliselt on see vale. Välismissioonidel osalemise kinnitab valitsuse taotlusel Riigikogu. Seega valitsus ei saa kuhugi saata kinnisilmi. See tuletab meelde Varrot, kes kogu aeg nõudis Kallaselt kinnitust, et Eesti sõdureid Ukrainasse missioonile ei ole saadetud.
>(puudutab see poliitikat või mitte)
hess või mac?
Miks poliitika asja tegema hakkasid?